Consilier Livrare

Constanta

Detalii job

Departament:

Comercial

Oras:

Constanta

Nivel cariera:

Tip job

Limbi straine:

Anuntul expira in: 17 zile
Candidatul Ideal

Studii liceale absolvite;
Minim 1 an experiență în recepție marfă/ogistică sau comert;
Orientare și deschidere către client;
Capacitate de organizare și prioritizare;
Spirit analitic dezvoltat, atenţie la detalii;
Foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
Inițiativă, flexibilitate și dinamism.

Descrierea postului

Recepţionează cantitativ și calitativ produsele în zona de livrare, în funcţie de comenzile clienților, pentru a corespunde cu facturile de însoţire a mărfii și sesizează prin sistemul informatic neregulile constatate;
Informează persoanele implicate în procesul de livrare cu privire la neconcordanțele identificate între livrarea prevazută și factura clienţilor ;
Menţine legătura cu clienţii în ceea ce privește statusul comenzilor;
Prioritizeaza livrările la clienți in funcție de disponibilitatea resurselor de transport;
Primeşte, orientează şi consiliază clienţii ori de câte ori este necesar;
Soluționează reclamațiile clienților cu privire la livrare (reprogramează o livrare care nu s-a realizat sau relivreaza produsele neconforme etc.);
Coordonează şi participă la încarcarea produselor în autovehicul.

X

DETALII JOB: Consilier Livrare

Departament

Comercial

Oras

Constanta

Tip Job

TRIMITE CV

Nume *

Prenume *

Telefon *

Experienta in munca

Nivel Educational

Scrisoare de intentie

Tipuri de fisere admise: .doc, .docx, .pdf, .odf

Adauga CV

Am citit termenii si conditiile sitelui job.leroymerlin.ro si sunt de acord cu ele