Product Marketing Specialist

Bucuresti Sediu

Detalii job

Departament:

Achizitii

Oras:

Nivel cariera:

>2 ani

Tip job

Full-time

Limbi straine:

Engleză

Anuntul expira in: 26 zile
Cerințe

Dacă:

• Ești dinamic și dornic de noi provocări profesionale;
• Îți dorești să aprofundezi cunoștințele și competențele și te preocupi de dezvoltarea ta;
• Te atrage mediul online și dinamica ce o ofera;
• Ai bune capacități de planificare și prioritizare;
• Ai foarte bune abilități de analiză și sinteză;
• Ești organizat și atent la detalii;
• Ai bune abilități de formulare și comunicare (scris și oral);
• Îți place să gasești soluții și să rezolvi diverse situații;
• Inovația în gândire te definește;
• Îți place să comunici cu oamenii la fel de bine precum știi să lucrezi în Excel;
• Ai spirit de echipă și un grad ridicat de independența;
• Cunoști limba engleză cel puțin la nivel conversațional.

Iar când te gandești la job-ul ideal iți dorești activităţile de mai jos, atunci vrem să te cunoaștem.

Descrierea jobului:

• Acompaniază Managerul de Produs în elaborarea gamelor de produs, urmărind : crearea arborelui de nevoi, implementarea în sistem a tuturor gamelor, colectarea descrierii produselor (caracteristici, schițe, poze, video etc) și realizarea fișelor de produs.
• Implementează strategia de marketing împreună cu Managerul de Produs și colegii din departamentul Marketing, atât în mediul online cât și offline.
• Facilitează comunicarea între Managerii de Produs și departamentul Marketing.
• Ofera suport Managerului de Produs și departamentului Merchandising în crearea gamelor și a fiselor de produs.
• Elaborează și adaptează informatiile cu privire la categoria de produse de care este responsabil și actualizează informațiile pe Intranet și la nivel de magazine;
• Facilitează dezvoltarea unor anumite categorii de produse ținand cont de nevoile clienților;
• Identifică și monitorizează grupurile de clienți/consumatori țintă, principalii competitori, precum și trendurile din piața de bricolaj (DIY);
• Analizează nevoile clienților și ține cont de acestea în dezvoltarea anumitor categorii de produse;
• Creează și menține o bună colaborare cu celelalte departamente Servicii Suport (Merchandising, Supply Chain, Marketing, Centrala Achiziții, etc);
• Asigură suportul administrativ necesar în cadrul departamentului.

P.S Îți oferim o calatorie frumoasă și de lungă durată, plină de provocări, precum și o echipă gata pregatită să îţi ofere suportul necesar.

X

DETALII JOB: Product Marketing Specialist

Departament

Achizitii

Oras

Tip Job

Full-time

TRIMITE CV

Nume *

Prenume *

Telefon *

Experienta in munca

Nivel Educational

Scrisoare de intentie

Tipuri de fisere admise: .doc, .docx, .pdf, .odf

Adauga CV

Am citit termenii si conditiile sitelui job.leroymerlin.ro si sunt de acord cu ele